Ward Committeepeople

1st Ward

1st Ward

Daniel La Spata
2nd Ward

2nd Ward

Tim Egan
3rd Ward

3rd Ward

Pat Dowell
4th Ward

4th Ward

Toni Preckwinkle
5th Ward

5th Ward

Leslie Hairston
6th Ward

6th Ward

Roderick Sawyer
7th Ward

7th Ward

Greg Mitchell
8th Ward

8th Ward

Michelle Harris
9th Ward

9th Ward

Anthony Beale
10th Ward

10th Ward

Susan Sadlowski Garza
11th Ward

11th Ward

John Daley
12th Ward

12th Ward

George Cardenas
13th Ward

13th Ward

Michael Madigan
14th Ward

14th Ward

Aaron Ortiz
15th Ward

15th Ward

Raymond Lopez
16th Ward

16th Ward

Stephanie D Coleman
17th Ward

17th Ward

David Moore
18th Ward

18th Ward

Derrick Curtis
19th Ward

19th Ward

Matthew J O’Shea
20th Ward

20th Ward

Mattie Hunter
21st Ward

21st Ward

Howard Brookins, Jr.
22nd Ward

22nd Ward

Michael D Rodriguez
23rd Ward

23rd Ward

Silvana Tabares
24th Ward

24th Ward

Michael Scott Jr.
25th Ward

25th Ward

Byron Sigcho-Lopez
26th Ward

26th Ward

Angee Gonzalez Rodriguez
27th Ward

27th Ward

Walter Burnett, Jr.
28th Ward

28th Ward

Jason Ervin
29th Ward

29th Ward

Chris Taliaferro
30th Ward

30th Ward

Ariel E Reboyras
31st Ward

31st Ward

Felix Cardona
32nd Ward

32nd Ward

Scott Waguespack
33rd Ward

33rd Ward

Iris Martinez
34th Ward

34th Ward

Preston Brown Jr.
35th Ward

35th Ward

Anthony Quezada
36th Ward

36th Ward

Gilbert Villegas
37th Ward

37th Ward

Emma Mitts
38th Ward

38th Ward

Robert F Martwick, Jr.
39th Ward

39th Ward

Ram Villivalam
40th Ward

40th Ward

Maggie OKeefe
41st Ward

41st Ward

Joe Cook
42nd Ward

42nd Ward

Brendan Reilly
43rd Ward

43rd Ward

Lucy Moog
44th Ward

44th Ward

Thomas M Tunney
45th Ward

45th Ward

Jim Gardiner
46th Ward

46th Ward

Sean Tenner
47th Ward

47th Ward

Paul Rosenfeld
48th Ward

48th Ward

Harry Osterman
49th Ward

49th Ward

Kelly Cassidy
50th Ward

50th Ward

Debra Silverstein

Township Committeepeople

Barrington Township

Barrington Township

Robert Steffen
Berwyn Township

Berwyn Township

Robert Lovero
Bloom Township

Bloom Township

Lori Wilcox
Bremen Township

Bremen Township

Vernard Alsberry
Cicero Township

Cicero Township

Blanca M Vargas
Hanover Township

Hanover Township

Steve Caramelli
Lemont Township

Lemont Township

Edward M Smollen
Leyden Township

Leyden Township

Barrett F Pedersen
Lyons Township

Lyons Township

Steven Landek
Maine Township

Maine Township

Laura Murphy
New Trier Township

New Trier Township

Dean Maragos
Northfield Township

Northfield Township

Tracy Katz Muhl
Orland Township

Orland Township

Michael Hastings
Palos Township

Palos Township

Robert Maloney
Proviso Township

Proviso Township

Karen Yarbrough
Rich Township

Rich Township

Calvin Jordan
Riverside Township

Riverside Township

Michael Zalewski
Stickney Township

Stickney Township

Vincent Cainkar
Thornton Township

Thornton Township

Frank M Zuccarelli
Worth Township

Worth Township

Patricia Joan Murphy
Calumet Township

Calumet Township

Robert Rita